Kırşehir °C
Biyolojik Mücadele
Kimyasal madde kullanmadan zararlılarla biyolojik mücadele.
Agronet Seracılık A.Ş.
Biyolojik Mücadele
Tarımsal ilaçların gereğinden çok, sık ve bilinçsizce kullanılması sonucunda çevre kirlenmesi, insan ve hayvanlarda zehirlenmeler, daha önce zararlı olmayan canlıların zararlı olmaya başlamaları ile zararlıların doğal düşmanlarının ve yaban hayvanlarının öldürülmesi gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkmıştır.

Ayrıca hastalık ve zararlıların zamanla ilaçlara karşı bağışıklık kazanması, ilaçların da etkisiz hale gelmesine sebep olur. Bu durum sonucunda insan sağlığına zararlı tarımsal ilaçlama yöntemleri yerine biyolojik mücadele çalışmaları önem kazanmıştır.

Biyolojik mücadele sayesinde, zararlı bir organizmadan beslenen başka bir canlıdan faydalanılarak hiç bir kimyasal madde kullanılmadan ve ürünlere zarar vermeden zararlıların popülasyonunu baskı altında tutmak mümkün olabilmektedir.

Böylece biyolojik mücadelede, sadece hedef alınan canlılar zarar görür. Diğer canlılara, insanlara yada çevreye hiç bir zararı olmayan bu uygulama, zararlıların üreme gücünü azaltıp, gelişiminde dengesizlikler yaratarak zararlının direncini kırma özelliği sağlar.
Sosyal Medya
Bizi Takip Edin
Güncel duyuruları, şirketimiz hakkındaki haberleri anında öğrenmek ve mesajlarınıza daha hızlı yanıt almak için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.
Twitter
@TombeeTR
twitter.com/TombeeTR
Instagram
@TombeeTR
instagram.com/TombeeTR
Facebook
@TombeeTR
facebook.com/TombeeTR